01.09.2020 15:08 Бишкек 2169
Президент Сооронбай Жээнбеков ҳамкасби Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевни ва ўзбек халқини Ўзбекистон мустақиллиги куни билан муборакбод этди
« Қайд этмоқчиманки, Сизнинг раҳбарлигингизда Ўзбекистоннинг  минтақада ва бутун дунёдаги мавқеи сезиларли даражада мустаҳкамланди. Мамлакат ичида олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар ижобий натижалар бераётганини таъкидламоқчиман. Ишончим комилки, Сизнинг қўллаб-қуватлашингиз билан ўзаро манфаатли ҳамкорлик ва стратегик шериклик тамойилларига асосланган дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатлари бундан буён ҳам икки халқнинг порлоқ келажаги йўлида изчил мустаҳкамланиб бораверади», - дейилади табрикнома телеграммида.
Сооронбай Жээнбеков  Шавкат Мирзиёевга мустаҳкам соғлик, бахт, иш-фаолиятда мувофаққиятлар, қардош ўзбек халқига тинчлик ва фаровонлик тилади.