30.12.2015 00:09 Бишкек 3399
Президент А.Атамбаев Онкология марказининг болалар бўлимида ётган касалларга ва есирхона болаларига совғалар юборди
30 декбр куни ҚР президенти Алмазбек Атамбаевнинг маҳсус топшириғи билан унинг аппарати бошлиғининг биринчи муовини Улуғбек Марипов Миллий онкология марказининг болалар бўлимидаги касалларига ва қаровсиз болалар уйи тарбияланувчиларига Президент номидан Янги йил совғалари – ширинликлар ва китобларни топширди.
Президент аппарати котибиятининг хабар беришича У. Марипов президент номидан болаларни Янги йил билан қутлаб, уларга соғлик ва бахт тилакларини етказди.
Қайд этилишича Онкология марказида 15 ёшгача 40-45 бола даволанмоқда. Қаровсиз болалар уйида 39 тарбиланувчи бор.