20.01.2016 23:11 Бишкек 3625
Қирғизистон Парламенти Россия Федерацияси билан Юқори Норин каскади ГЭСи ва Қамбарота 1 ГЭСи қурилиши ва эксплуатацияси бўйича келишимни бекор қилди
Бугун 20 январ куни Бишкекда  Қирғизистон Парламенти Россия Федерацияси билан Юқори Норин каскади ГЭСи ва Қамбарота 1 ГЭСи қурилиши ва эксплуатацияси бўйича келишимни бекор қилди.
Бу қарор 97 депутат қатнашган пленар йиғилишда бир овозда  қабул қилинди.
Пленар эшитишларда иқтисод вазирлиги вакилининг таъкидлашича, «2015 йили Россия Юқори Норин каскади ГЭСИ қурулиш лойиҳаларини маолиялаштириш масалаларини ечиб беролмаган, шунингдек  2016 йилга ҳам молия булоқлари аниқлаб берилмаган ».