10.03.2016 23:11 Бишкек 3780
10 март куни Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев ўз фармоиши билан Хисоб Палатаси раисаси ва МҲДХнинг Аксилкоррупция хизмати директорини истефога чиқарди. Бу хақда ҚР Президентининг матбуот хизмати хабар берди.
Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев  ўз ҳохишига кўра ёзилган аризалари негизида ҚР Хисоб Палатаси раисаси Элмира Ибраимовани ва Миллий ҳавфсизлик давлат хизматининг  Аксилкоррупция хизмати директори  Казаков Боконбой Джаникеевични истефога чиқарди.
Шу куннинг ўзида Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев  ўз фармоиши билан Исроилов Улан Джумабековични Миллий ҳавфсизлик давлат хизматининг  Аксилкоррупция хизмати директори  этиб тайинлади.
Бунга қадар Улан Исраилов Давлатнинг юқори шахсларини  қўриқлов хизматида, кейинроқ  Бишкек шаҳри Свердлв тумани ИИБ бошлиғи ва ИИВнинг Бош бошқармаси раҳбари бўлиб хизмат қилган.