22.07.2016 22:01 Бишкек 3623
ҚР Бош сайлов комиссиясининг матбуот котибияти хабарига кўра, 21 июл куни Қирғизистон Республикасининг Олий суди коллегияси Ж Саматовнинг Бишкек шаҳрининг Биринчи май судининг 2016 йил 15 июл кунидаги Ж.А. Саматовнинг  Жогорку Кенгаш депутати ваколатини муддатидан олдин тўхтатиш бўйича қарорини йўққа чиқариш бўйича назорат аризасини кўриб чиқиб, шахар судининг  қарорини ўз кучида қолдирди.
Ўз вақтида эслатиб ўтиш жоизки Бишкек шаҳринининг Биринчи май судининг 15 июлдаги қарори БСКнинг 08.07.2016 й. Ж.А. Саматовнинг  Жогорку Кенгашда  депутатлик  ваколатини муддатидан олдин тўхтатиш бўйича қарорини тўғри деб топган эди. Ваҳоланки БСК ўз қарорини ҚР Бош прокуратурасининг халқаро сўровномасига  асосланган хужжатларга таяниб қарор қабул қилган. Ушбу ҳужжатлар эса Ж.А. Саматов Россия Федерацияси фуқароси эканини тасдиқлаган.