01.08.2017 16:23 Бишкек 3731
Қирғизистон халқлар Асамблеяси “Альянс-пресс” агентлигига хабар беришича, 7-8 август кунлари Бишкекка меҳмонга Россиядан Евросиё халқлари Ассамблеяси келиши кутилмоқда
Ушбу Ассамблеянинг раиси сифатида Қирғизистонда таниқли, илгари РФнинг Федерал божхона хизмати етакчиси бўлган Андрей Бельянинов ҳам юртимизга ташриф ясамоқда. Узоқроқ ўтмишда эса у Владимир Путин билан бирга,Германиянинг Дрезден шаҳри резидентурасида совет разведкачиси сифатида фаолият олиб борган. Ўша пайтдан буён улар дўстлик ришталари билан боғланганлар. Евросиё халқлари Ассамблеясининг мақсади  евросиё интеграциясини ривожланишига ҳар томонлама  кўмак кўрсатишдир. Евросиё халқлари Ассамблеясининг  Биринчи съезди  жорий йилнинг май ойида бўлиб ўтган.