16.10.2017 10:06 Бишкек 2607
Сооронбай Жээнбеков сайловдан кейин “Бабановни ўз командасига таклиф этиш ҳатто хаёлига келмаганини ”айтди
16 октябрнинг кечаси президентлик сайловларда биринчи турда ғалаба қозонган Сооронбай Жээнбеков СДПКнинг штаб квартираси бўлган, Бишкекдаги Медиа-Форум биносидаги брифингда журналистларга интервью берди
Брифингда иштирок этган Альянс-пресс Агентлигининг Жээнбековга: “рақибингиз Бабановни ўз командангизга олишни истамайсизми” деб, савол берди. “Бундай фикр менинг хаёлимга ҳам келмаган экан”- очиқ тан олди у. Эслатиб ўтамиз сайловолди теледебатларида Сооронбай Жээнбеков “коррупция билан курашни Бабановдан бошлашини” айтган эди.