01.12.2017 19:45 Ўш 2694
1 декабрда ҚР маданият вазири Султан Жумагулов Бобур номли Ўш Давлат академик ўзбек мусиқа – драма театрининг ижодий жамоаси билан учрашди
Учрашув чоғида С. Жумагулов Давлат кўп миллатли Қирғизистоннинг барча халқларининг маданиятини сақлаш ва ривожлантиришдан манфаатдор эканлигини эътироф этди. Бобур номли театр мамлакатимизда ўзига ҳос ижодий йўналишдаги энг қадимги маданият муассасаларидан бири сифатида  танилгандир.
«Мен сизларнинг ижодий коллективингиз билан ижодий жараён пайтида яқинроқ танишмоқчи эдим. Бироқ менинг Жанубий пойтахтга қилган бир кунлик сафарим менга бундай имкониятни бермаётир. Бироқ яқин келажакда бизларда шундай имконият пайдо бўлади, деган умиддаман»,-деди маданият вазири.
У ўзининг сафар – иш графигининг тиғизлигига қарамай, театр артистларининг қизиқтирган саволларига баҳоли қудрат жавоб берди.