01.01.2016 23:02 Бишкек 4296
31 декабрда Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев Давлатчиликни ва миллий иқтисодни мустаҳкамлаш йили якуни бўйича республикамизнинг ижтимоий-иқтисодий, интелектуал ва маънавий потенциалини ривожланишига ҳисса қўшган, кўп йиллик самарали меҳнат қилган, матонат ва жасорати учун 100 дан зиёд инсонларни ва 10 дан зиёд корхоналарни давлат мукофотлари билан такдирлаш хақидаги Қарорига имзо қўйди
Давлатчиликни  ва миллий иқтисодни мустаҳкамлаш йили якуни бўйича республикамизнинг ижтимоий-иқтисодий, интелектуал ва маънавий потенциалини ривожланишига ҳисса қўшган, кўп йиллик самарали меҳнат қилган, матонат ва жасорати учун давлат мукофотлари билан тақдирлаш хақидаги Президентнинг Қароридан
Қарор :
«Давлатчиликни  ва миллий иқтисодни мустаҳкамлаш йили якуни бўйича республикамизнинг ижтимоий-иқтисодий, интелектуал ва маънавий потенциалини ривожланишига ҳисса қўшган, кўп йиллик самарали меҳнат қилган, матонат ва жасорати учун
«Данк» медали билан:
Қирғизистон Республикаси футбол Федерацияси президенти маслахатчиси, ФИФА судяси    Қўчқоров Баҳодир Зокировични;