12.02.2016 01:32 Бишкек 3820
12 феврал куни ҚР Бош вазириТемир Сариев ўз уй-жойини Давлат суғурта ташкилотида суғурталади. Бу хақда хукуматнинг ахборот хизмати хабар қилади.
Бош вазир ўз уйини суғурталаш билан уй-жойларни табиий офатлардан бутунлай ёки қисман шикаст етиши бўйича суғурталаш бобида қирғизистонликларга  биринчи бўлиб ўрнак кўрсатди.
«Янги хафтадан бошлаб барча вазирларликлар ва маҳкамалар раҳбарлари ўз уй-жойларини суғурталайдилар» - дейди Темир Сариев.
Эслатиб ўтамиз, 11 февралдан Қирғизистонда « Уй – жойларни ёнғиндан ва табиий офатдан мажбурий суғурталаш » бўйича қонун кучга кирди. Суғурта тарифлари хукумат томонидан тасдиқланди: 1200 сўм шахар жойларида ва 600 сўм қишлоқларда.