18.04.2016 12:15 Бишкек 3862
ҚР Жогорку Кенгаши раиси ўринбосари Алтиной Омурбекова 19 апрел куни Москва шаҳрида бўлиб ўтадиган Евроосиё давлатлари парламент раисларининг Биринчи мажлисида иштирок этади. Бу хақда ҚР Жогорку Кенгаши матбуот котибияти хабар берди.
Ушбу тадбир Россия Федерацияси Давлат Думаси раиси Сергей Наришкин ва Корея Республикаси парламенти спикери Чон Ый Хваларнинг қўшма ташаббуслари асосида ташкил этилган.
Мажлис XXI асрнинг Евроосиё ҳудуди мамлакатларининг ўзаро ривожланишидаги парламентлараро ҳамкорлик масалаларига бағишланган. Ушбу тадбирга 20 мамлакатнинг парламентлари раҳбарлари қатнашиши кўзда тутилган.