07.06.2016 12:37 Бишкек 3933
Бугун, 7 июнда Бишкек шаҳрида илгари хабар қилганимиздай Қирғизистон Республикаси раислигида Мустақил давлатлар ҳамдўстлигининг аъзо мамлакатларининг Хукумат раҳбарлари кенгашининг нишонли мажлиси ўтади.
Унда МДҲ барча Хукумат бошлиқлари қатнашиши кутилмоқда. Мажлис аҳли МДҲ ҳудудидаги интеграция жараёнларини ривожлантириш ва теранлаштиришга қаратилган йигирмадан зиёд умумий ҳужжатларга имзо қўядилар.
Қирғизистон Республикаси Хукумати матбуот котибияти маълумотига кўра, МДҲ аъзо мамлакатларинг Хукумат раҳбарлари кенгаши мажлисининг иш жарёнини кенг оммага етказиш учун МДҲ ўлкаларидан 49 ОАВ ларининг 118 мухбири аккредицияланган. Улар учун 200 ўринли матбуот маркази уюштирилган.