14.07.2017 16:20 Бишкек 3533
ҚСДПнинг партия конференцияларининг ҳеч бирида С. Жээнбековнинг президентликка номзоди бўйича эътирозлар бўлмади
Альянс-пресс Агентлигига ҚСДПнинг Бишкек штаби ташкилий бўлими хабар беришича, съезд арафасида мамлакатимизнинг барча туманлари ва йирик шахарларида партиянинг ҳудудий конференциялари бўлиб ўтди
Бу конференцияларнинг  ҳеч бирида илгари партия сиёсий кенгашининг С. Жээнбековни  президентликка ўзининг  ягона  номзод сифатида  қилган тавсияси  бўйича эътирозларга ўрин бўлмаган.
Конференцияларда 15 июл куни Бишкек шаҳрининг Филармония биносида ўтажак  партиянинг 16чи съездига 680 делегат сайланган. Шундай қилиб, ташкилий бўлим таъкидлагандай, Қирғизистон Социал-демократлар партияси ичида жиддий келишмовчиликлар борлиги хақидаги гаплар ҳеч қандай асосга эга эмас.