20.07.2017 16:33 Бишкек 3389
25 июлдан Қирғизистон бўйича 2400 инглиз тили ўқитувчиларини янги услуб бўйича ўқитиш дастури старт олади
ҚР Маориф ва фан вазирлиги «Альянс-Пресс»га хабар беришича, вазирликнинг маҳсус буйрутмасига мувофиқ мутахасислар мактабларда инглиз тилини  ўқитиш бўйича янги дастур ишлаб чиққанлар. Ўқитувчиларни қайта тайёрлаш бўйича машғулотлари «Сапат»( собиқ«Себат») лицейлари базасида ўтказилади. Куз фаслидан бошлаб мамлакат маорифи мазмунини ўзгартириш доирасида  тайёрланган қирғиз тилини янги ўқитиш услуби бўйича тестирлов ишлари бошланади.