07.08.2017 16:44 3234
«Индепендант» деб номланган инглиз газетаси ҳавфсизлик бўйича жаҳон мамлакатларининг рейтингини аниқлаган. Қирғизистон бу рўйхатда 74 ўринни эгаллаган.
Энг ҳавфсиз мамлакатлар (100 очкодан 1гача) қаторида Сингапур (97 очко), Ўзбекистон (95), Исландия(92) ва бошқалар. Қирғизистон бу рўйхатнинг ўрталаридан жой олган. Шу билан бирга газета тан олишича,Ўзбекистондаги рекорд даражадаги ҳавфсизлик бир пайтнинг ўзида давлатда полиция тизимлари катта рол ўйнаши билан боғлиқ ва мамлакатда фуқаролик ҳуқуқлари муаммолари йўқ эмас. Ушбу рейтинг билан кенгроқ танишмоқчи бўлганлар қуйидаги манзилга мурожаат қилишлари мумкин.