03.09.2017 15:50 Бишкек 2834
“Альянс-пресс” агентлигига маълум бўлишича, ҚР БСКга 24 kg агентлиги устидан барвақт президентликка номзод Т.Сариевга ташвиқот юргизгани билан боғлиқ ариза тушган
Эслатиб ўтамиз, матбуотда ташвиқот 10 сентябрдан бошланиб, ташвиқот материалларида  номзоднинг сайлов жамғармасидан тўланганлиги бўйича маълумот бўлиши шарт. Ариза ёзганларнинг фикрича, муаллифлик материал кўринишида тўғридан-тўғри Сариев учун ташвиқот юргизиб, уни  энг яхши президентликка номзод деб кўрсатишга харакат қилишган. Бош сайловқўмнинг ишчи гуруҳи ўтган шанба куни йиғилиши керак эди. Бироқ кворум бўлмагани сабаб, бу масала душанба куни кўрилиши керак . 24 kg  БСКнинг аккредитациясидан маҳрум бўлиши номзодлар бўйича материалларни очиқ ёритишнинг иложини қолдирмайди.