17.05.2018 15:07 Бишкек 2807
Собиқ Бош вазир Сапар Исаковнинг “Фейсбук” ижтимоий тармоғидаги саҳифасида, ҚР ҳукуматининг 2017-2018 йиллар бўйича ҳисоботи эълон қилинди
Ҳисобот унинг ҳукуматдаги раҳбарлиги даврини ўз ичига олган. Қонун бўйича Жогорку Кенгаш унинг ҳисоботини тинглаши керак эди. Бироқ бунинг ўрнига парламент С.Исаковга ишончсизлик эълон қилди. Ҳар ҳолда ҳисоботдаги кўрсаткичлар ушбу ярим йил ичида мамлакатда позитив ўзгаришлар : солиқлар ва божхона тушумлари кўпайганлиги, бюджет дефицити камайтирилаётган, янги корхоналар ишга тушаётган, давлат аппарати қисқартираётганидан дарак беради. Бу ҳисоботни янги кабинетнинг келгуси йилдаги ҳисоботи билан солиштириб кўриш қизиқ бўлса керак.