16.11.2015 23:46 5273
Шу кунларда Бишкекда «Легпром» енгил саноатчилар ассоциация томонидан уюштирилган кўргазма-ярмарка пойтахтликлар хизматида. 12 ноябр куни Кўжамқул номли Спорт саройида очилган VI «Куз-2015» кўргазма –ярмаркасида иссиқ кийимлар, мўйна ва тери маҳсулотлар савдоси авжида.
Ишлаб чиқарувчи билан бевосита савдо қилиниши сабаб, нарҳлар кўргазмада анча мўтадилдир. Кўргазмада 50дан зиёд ўз маҳсулотларини Made in KG бренди дунёга тарқатаётган Бишкек шаҳри ва Чуй вилояти атрофидаги енгил саноат корхоналари қатнашдилар. Бу ерда енгил саноатимизнинг йирик корхоналаридан бири «Ак марал» тери комбинати, медицина қўй юнги маҳсулотлари тайёрловчи «Алия» компанияси, ўрта ва кичик корхоналар саналмиш «Бермет», «Гулмира», «Айгул» каби ўнлаб фирмаларнинг сифатли товарларини бозор нарҳидан арзонроқ сотиб олиш мумкин.