25.01.2016 22:38 Ўш вилояти 6220
Заҳириддин Бобур номли Академик Давлат мусиқа-драма театрининг ижодий жамоаси Туркияда бўлиб ўтадиган Халқаро театр фестивалида «Барсбек» номли тарихий саҳна асари билан қатнашмоқчилар
Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаевнинг 2016 йилни маданият ва тарих йили деб эълон қилиши сабабидан, Ўш шаҳридаги Заҳириддин Бобур номли Академик Давлат мусиқа-драма театрининг ижодий жамоаси Туркияда бўлиб ўтадиган Халқаро театр фестивалида «Барсбек» номли тарихий саҳна асари билан қатнашмоқчилар. Ушбу асар иқтидорли драматург Султон Раевнинг қаламига мансуб. Шу билан бирга С. Раев «Барсбек» спектаклини режиссери ҳамдир. У қирғиз давлатчилигига биринчилардан бўлиб, асос солган Барсбекка бағишланган ушбу асарини «Заҳириддин Бобур» театрида 2015 йилда саҳналаштирган.