18.04.2026 15:06 Ўш 1137
Бугун Заҳириддин Муҳаммад Бобур номидаги Ўш давлат академик ўзбек мусиқали драма театрида Наманган вилояти маданияти ва санъати, туризми тарғиботи тадбирлари, Ахсикент археология парки китоби тақдимоти кўтаринки руҳда ўтказилди.
- Наманган ва Ўш вилоятлари алоқалари кўп йўналишларда изчил. Бугун Ўш аҳли учун ҳақиқий байрам бўлди, - деди Ўзбекистоннинг Ўшдаги Бош консули Зафар Аҳмедов.
Наманган вилоят мусиқали драма театри жамоасининг катта концерт дастури ва «Сеҳрли қути» саҳна асари барчади катта таассурот қолдирди.
Театр директори Нозимжон Тошпўлатов барчани 65-Халқаро гуллар фестивалига таклиф этиб, юқори даражадаги қабул учун миннатдорчилик билдирди.
Қирғизистон маданият ва санъат арбоби, таниқли ёзувчи Бегижон Аҳмедов истиқболдаги ҳамкорлик масалаларига тўхталиб, мезбонлар номидан ўз ташаккурини изҳор этди.