Бобур театрининг салкам юбилей сезони
25 ноябр куни салкам юз йиллик Ўш Бобур номли Давлат академик ўзбек мусиқа-драма театрида 99 сезон очилиши маросими бўлиб ўтди
Унда жамоат арбоблари, Ўш шаҳри ва унинг атрофи аҳолиси,  умумтаълим мактаблари ўқитувчи ва ўқувчилари, ҳамда ОАВ вакиллари ва ҳорижий меҳмонлар қатнашдилар. Маросимдан кейин театр санъати шайдолари учун ўзбек классик адиби Примқул Қодировнинг тарихий романи асосида саҳналаштирилган «Бобур» номли спектакл намойиш этилди.
Шу куннинг ўзида юқори синф ўқувчилари эътиборига «Она юраги» деб номланган драматик асар ҳавола этилди.  Ўспирин ёшлар диққатига замона зайли билан Сурия муҳолифатчи жангарилари сафига бориб қолган йигитнинг муштипар онасининг туғёнли оғриқлари ифода этгувчи спектакл намойиш этилди.
Шунингдек, 27 ноябрда Бобур номли ДАЎМДТ саҳнасида буюк инглиз драматурги Шекспирнинг  асари асосидаги «Ричард III» спектакли қўйилади.
28 ноябрда эса қирғиз халқ оқини Ж. Садиковнинг асари асосида саҳналаштирилган «Манас» спектакли намойиши бўлиб ўтади.