16.12.2017 17:40 Ўш 3315
Бугун, 16 декабр куни Бобур номли Ўш Давлат академик узбек мусиқа-драма театри биносида «Ўш садоси» газетасининг 85 йиллик юбилейи нишонланди
Тантанада ҚР Маданият вазирлиги, Ўш вилоят давлат маъмурияти, Ўш шахар мэрияси вакиллари, Ўзбекистон Республикасидан келган меҳмон ОАВ муҳаррирлари, ҳамда сиёсий партия, жамоатчилик ташкилотлари ва жанубий ҳудуд ОАВ вакиллари иштирок этдилар. Ташриф буюрганлар «Ўш садоси» газетаси жамоасини шонли тантана билан муборакбод этдилар ва ўзлари келтирган қимматли совға-саломларини топширдилар. Қирғизистон Республикаси Маданият вазири Токтогул Жумалиевнинг тавсияси билан «Ўш садоси» газетаси Бош муҳаррири Соҳибахон Шокировага ва унинг ўринбосари А.Бобоевга «Қирғизистон Маданияти аълочиси» унвони топширилди.
«Альянс-Пресс» агентлиги «Ўш садоси» газетаси жамоасини юбилей билан ва унинг раҳбариятини давлат мукофотлари билан муборакбод этади.
Эслатиб ўтамиз, Соҳибахон Шокирова бир йилдан зиёдроқ, «Альянс-Пресс» ахборот агентлигининг интернет сайти Бош муҳаррири сифатида ишлаб келган эди.