Қадимий Ўш шахримизнинг 3015 йиллик тўйига тайёргарлик ишлари айни авжида
Қадимий Ўш шахримизнинг 3015 йиллик тўйига тайёргарлик ишлари айни авжида. Бу катта маросимни асосий иш режаларига кўра сахналаштирилган кўринишларда   қадимий Ипак йўли саҳналаридан бошлаб, Қўқон хонлиги давридаги  Қурвонжон дадҳо  ва генерал Скобелев билан боғлиқ,  Совет даври  ва хозирги кунга қадар босиб  ўтилган йўл кўрсатилмокчи. Шунингдек қирғиз халқининг дастурхон таоми бўғирсок ярмаркаси бўлиб ўтади .
Бу байрамга халқимиз тўғридан- тўғри иштирок этади. Бугунги кунга қадар барча келадиган мехмонларга таклифномалар берилди. Ҳозирда  Хитой, Россия, Қозоғистон, Тожикистон,  Туркиядан мехмонлар кутилмокда. Шахар аҳолиси учун асосий совға сифатида -  Алишер Навоий кўчасидаги Қурвонжон додҳоҳ ва  Абдусамат Масалиева кўчаларини туташтириб турувчи эстакада кўприги  шахар мэрияси тамонидан эксплуатацияга топширилади. Бугун сўнги  асфалт ётқизилиб, энг сўнги ободонлаштириш ишлари- йўлакчаларга  брусчаткалар териб чикилди. Тунда ёруғлик бериб туриши учун диод лампалар ўрнатила бошлади.
Демак 29октябрь шахар куни катта дабдаба билан ўткизилади.